prof. Sammy Smooha
fot. Władysław Kolasa

19 kwietnia 2024 roku prof. Sammy Smooha, profesor socjologii na Uniwersytecie w Hajfie, był gościem Szkoły Doktorskiej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Prof. Sammy Smooha w murach Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie wystąpił z gościnnym wykładem „Distinct Features of Israeli Society and State. Is the Israeli-Palestinian Conflict Intractable?”.

prof. Sammy Smooha wraz z prowadzącym

uczestnicy wykładu

Wyklad mistrzowski profesora Sammyego Smoohy 04
fot. Władysław Kolasa

Sammy Smooha to specjalista w dziedzinie porównawczych studiów etnicznych (etnosocjologii). Publikował prace na temat wewnętrznych podziałów i konfliktów w Izraelu, jest również autorem artykułów i książek naukowych dotyczących stosunków arabsko-żydowskich. Od 2003 roku prowadzi Index of Arab-Jewish Relations in Israel.

W ramach cyklu wykładów mistrzowskich 25 kwietnia 2024 roku w Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie będziemy gościć historyka prof. Normana Daviesa, który posiłkując się swoją najnowszą książką „Galicja” zrelacjonuje między innymi związki pedagogiki i historii. 26 kwietnia 2024 roku natomiast prof. Andrius Vaišnys z Uniwersytetu Wileńskiego, znawca mediów i propagandy, wygłosi wykład poświęcony dialektyce propagandy i kreowaniu kryzysu. Wstęp na wykłady jest otwarty (obowiązują zapisy, które będą prowadzone do wyczerpania limitu miejsc).

informacje o wykładzie i link do zapisów na wykład profesora Andriusa Vaišnysa

Cykl wykładów mistrzowskich jest realizowany przez Szkołę Doktorską Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie w ramach programu NAWA STER Umiędzynarodowienie Szkół Doktorskich („Internationalization for Training and Research Excellence”, nr BPI/STE/2021/1/00015/U/00001).