XII edycja Cracow Art Week Krakers

Zapraszamy na XII edycję Cracow Art Week Krakers, która odbędzie się pod hasłem „Czuj, czuj odczuwaj” już 19–26 kwietnia 2024 roku.

W tym roku Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, jako współorganizator festiwalu, jest zaangażowany w przygotowanie wystaw artystycznych i projektowych, promocję i dokumentację wydarzeń festiwalowych, a także dzięki udziałowi dr. hab. Łukasza Murzyna, prof. UKEN oraz dr. Łukasza Surowca w obradach jury Sekcji Laboratorium współdecyduje o wyborze nowych projektów, odnoszących się do idei festiwalu. Sekcja dedykowana jest w szczególności inicjatywom nieposiadającym stałych lokali ani miejsc – zarówno artystom indywidualnym, jak i kolektywom.

Pracownicy Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie biorą udział w szeregu wydarzeń festiwalowych. W ramach Festiwalu Uniwersytet prezentuje także dwie duże własne wystawy:

Wydarzenia zrealizowane przez Wydział Sztuki UKEN będą ponadto okazją do dyskusji o roli artysty i projektanta w debacie publicznej oraz kierunkach zmian w strategii kulturalnej miasta.

Krakers jako jeden z największych w Polsce festiwali promujących sztukę współczesną jest także inkluzywną platformą promocyjną i edukacyjną, pozwalającą szerokiemu gronu artystów zaprezentować indywidualne strategie twórcze. Różnorodność prezentacji jest idealną okazją do corocznej dyskusji i refleksji na temat kondycji lokalnego świata sztuki oraz środowiska artystycznego, stwarzając szansę spotkania twórców, uczestników i mieszkańców Krakowa.