przemówienie Dziekana Wydziału Nauk Humanistycznych dr. hab. Andrzeja Kuropatnickiego, prof. UKEN

25–27 kwietnia 2024 roku odbyła się inauguracyjna konferencja naukowa ELLRA (Early Language Learning Research Association) „Current Challenges nad Future Opportunities” zorganizowana przez Katedrę Dydaktyki Języka Angielskiego Instytutu Filologii Angielskiej UKEN. Tematyka konferencji dotyczyła wczesnej nauki języków przez dzieci w wieku od 2 do 12 lat. W konferencji wzięło udział ponad 100 uczestników z 4 kontynentów (Europa, Azja, Ameryka Północna i Ameryka Południowa).

Wykłady plenarne wygłosili:

• Thomai Alexiou (Aristotle University of Thessaloniki, Grecja)
  • Nils Jäkel (University of Oulu, Finlandia)
  • Ana Llinares (Universidad Autónoma de Madrid, Hiszpania)
  • Marianne Nikolov (University of Pécs, Węgry)
  • Agnieszka Otwinowska-Kasztelanic (Uniwersytet Warszawski, Polska).

powitanie uczestników konferencji przez przewodniczącą ELLRA Sandie Sandie Mourão

wykład plenarny Thomai Alexiou „When we change, everything changes. New insights in early EFL with research evidence from EAM project in Greece”

uczestnicy konferencji

Liczny udział prelegentów zagranicznych z renomowanych instytucji badawczych oraz szeroki zakres tematyczny wygłoszonych wystąpień przyczyniły się do niezwykle inspirujących dyskusji, wyciągnięcia implikacji dydaktycznych oraz wskazania dalszych kierunków badań.

więcej informacji na stronie internetowej konferencji